Spørsmål og svar

Gymlærer mener vi skal trene mye selv. Føler det jeg gjør ikke er bra nok

Jente, 16

Jeg har en gymlærer som er veldig på at vi skal trene mye selv og slik, i denne perioden. Men gymlæreren gir meg egentlig ikke noe lyst til å trene, fordi jeg føler at læreren synes at det Jeg ikke gjør er bra nok. Jeg vet at læreren kommer til å si sånn "Ja, men du kan alltids bli bedre..hva var problemet denne gangen?" Jeg føler at gymlæreren bare rakker ned på meg og aldri er sånn, "bra jobbet..Hvordan synes du det var? Hva kan man gjøre mer av til neste gang." Jeg blir bare mer og mer demotivert i steder for å føle at det er bra at jeg trener

Svar

Hei

Tror nok gymlæreren forsøker å motivere deg og de andre i klassen til å trene mer. Dette han gjør har motsatt virkning på deg da det virker som han ikke blir fornøyd. Er det flere i klassen din som føler det på samme måte? Da kan dere evt ta dette opp med han samlet, eller få tillitsvalgt til å ta det opp. Forklare han hva som motiverer dere. 

Hvis ikke klassen din er enig bør du kanskje si dette til læreren selv. Vet ikke om dere skal ha noen samtale ang gym nå, underveisvurdering, halvårsvurdering f.esk. Da kan det være en fin anledning til å ta dette opp. I slike samtaler bør læreren spørre deg hvordan du syns gym er, hva som motiverer deg osv. Tror læreren syns at det er bra at du tar det opp med han, da vet læreren at du er interessert i faget og at du vil gjøre det bedre i gym. Kanskje du kan trene med ei i klassen også, da blir det lettere å gjennomføre og dere kan utfordre hverandre.

Lykke til!

Rådgiver vgs

Besvart: 4.5.2020

Oppdatert: 4.5.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål