Strammer beina, så er det som om vaginaen begynner å dunke.
Annet, 16
Når jeg strammer beina når jeg ser på porno så er det som om vaginaen begynner og dunke
Svar
Hei du 16 år.
Du blir sannsynligvis kåt av å se på porno. Det er vanlig at skjeden kjennes ut som den dunker når en blir kåt.
Når du i tillegg strammer beina, øker trykket i skjeden og mot de indre og den ytre delen av klitoris. Det kan gjøre deg enda kåtere.
Se artikkelen om ikke å få orgasme når en har samleie, avsnittet om å trene bekkenbunnsmusklene. Her er det også en lenke til en film på NRK, der en dame får orgasme. Hun stimulerer den ytre delen av klitoris og hun strammer musklene i bekkenet.
Det er den økte pulsen, og dermed økt blodtilførsel til skjeden og klitoris, som du kjenner som dunking. Det er pulsen rett og slett.
Når du er kåt er skjeden våt og utvidet og klitoris er følsom. Da kan du onanere til orgasme. Da går kåtheten over for en stund.
Se artiklene om hvordan du kan onanere.
Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 13.8.2020
Oppdatert: 13.8.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

