Hopp til hovedinnholdet

Aldersgrense for arbeid

Jente 13 år
 

Spørsmål

Må man ha fylt 13 år før man kan begynne å jobbe eller kan man begynne året man feirer 13 år?

Dette spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
 

Svar
Hei

Etter arbeidsmiljøloven § 11-1 (1) b) kan man utføre lett arbeid når man har fylt 13 år.

Mer om ungdom i arbeid.

Med hilsen

Svartjenesten i Arbeidstilsynet i samarbeid med Ung.no


Vær oppmerksom på at vårt svar i denne e-post kun er veiledende kortinformasjon.


Har du flere spørsmål om arbeid kan du også ringe Arbeidstilsynet på tlf: 815 48 222 

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Aldersgrenser
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om aldersgrenser