SVAR
Besvart 02.02.2018 01:15:58
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei
Jeg forstår at du ønsker å finne på noe med gutten du liker, men at det kan være vanskelig å vite hvordan du skal gå frem. I tillegg er det kanskje ekstra vanskelig når du vet at han liker en annen jente.
Det er ikke slik at man kan kontrollere noen andres følelser, og det finnes ingen konkrete ting man kan gjøre for at noen skal like seg. Det man likevel kan gjøre er å prøve å bruke tid med personen, bli godt kjent og å håpe på at personen etterhvert vil se deg på en annen måte.
Derfor tenker jeg at det er en fin ting at du ønsker at dere skal finne på noe sammen utenfor skolen. Selvom det kan være skummelt å ta initiativ så er det også en fint ting. Jeg forstår det som at dere kjenner hverandre ganske godt fra før, og at dere prater på skolen. Det er jo et godt utgangspunkt for å spøre om dere skal finne på noe etter skolen en dag. Kanskje er det beste å spøre ansikt til ansikt, i en situasjon hvor det føles naturlig. Du kan jo for eksempel spøre han om hva han skal etter skolen, og si at du lurer på om han vil finne på noe fordi du ikke har noen planer? Det kan være skummelt, men det kan også være at han ønsker å finne på noe som venner?
Som sagt så er det vanskelig å gi noen konkrete råd om hva man kan gjøre for at noen skal like deg, det beste rådet er bare å være seg selv, prøve å få en god kontakt med personene og å være positiv og hyggelig når du er rundt personen du liker. Kanskje kan det være at han etterhvert vil få øynene opp for deg?
Det finnes jo ingen garanti for at han vil like deg, og dersom han ikke gjør det så forstår jeg at det er vondt. Samtidig så er det viktig å ikke ta det personlig eller å tenke at det er deg det er noe galt med. Det å like noen handler ofte om en kjemi det er vanskelig å forklare, og det at noen ikke liker deg handler ikke om at du ikke er bra nok.
Jeg legger ved noen artikler du kan lese og håper dette var til hjelp!
Hilsen ungdomsredaksjonen, ung.no
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Forelsket i noen du allerede er venn med? Vanskelig å vite hvordan du skal gå fram, eller redd for å ødelegge vennskapet? Ungdomsjournalist Julie har samlet noen råd til deg.
Les mer
attach_file
Forelsket? Frustrert? I denne artikkelen gir vi deg gode flørtetips som kanskje kan hjelpe deg med å kapre personen du er forelsket i.
Skrevet av ungdomsjournalist Konstanse
Les mer
attach_file
Er du betatt av eller forelsket i en som ikke gjengjelder følelsene dine? I denne artikkelen får du tips til hva kan du gjøre!
Les mer