SVAR
Besvart 04.11.2016 19:35:18
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei jente 20 år
Så fint at du tar kontakt med oss på Ung.no og forteller oss hvordan du har det. Jeg syns det høres ut som du har fått til mye og kommet langt i din prosess!
Det høres ut som du har et nettverk av mennesker rundt deg som heier på deg og støtter deg! Det er viktig - da er det lettere å bli motivert til å klare å flytte for deg selv!
Du spør om du kan leve et normalt liv med barn osv eller om barnevernet automatisk vil gripe inn.
Jeg vet ikke hva du mener med gripe inn?
Jeg vil tro at dersom det er aktuelt for deg å få barn så vil det nok være bra for deg å ha et nettverk rundt deg så du kan få hjelp til å ivareta både deg selv og et barn.
Du skriver at du har en lett grad av psykisk utviklingshemming men det høres ut som du har fått til mye til tross for at du har lærevansker.
Du har også slitt mye psykisk og vært innlagt.
Det er viktig at livet ditt er stabilt og at du har trygge og gode rammer rundt deg hvis du skulle fått barn. Barn trenger dette og det er avhengig av at du også har det bra.
Så derfor kan det hende at instanser som f eks barnevernet kan hjelpe deg med dette.
Jeg legger ved noen artikler til deg som du kan lese og ha nytte av.
Lykke til!
Vennlig hilsen Psykiatrisk Sykepleier
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Barnevernet skal gi barn, ungdom og familier hjelp og støtte når det er vanskelig hjemme.
Les mer