Hopp til hovedinnholdet

Jeg fikk diare av antibiotika. Har det ødelagt effekten av Cerazette?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei! Jeg gikk på medisiner ( antibiotika) for ca 3 uker siden fordi jeg hadde urinveisinfeksjon. Jeg går også på cerazette og tar pillen til rett tid hver dag. Mens jeg gikk på antibiotikaen hadde jeg og kjæresten litt "kosetid". Vil ikke si vi hadde sex, men noen ganger inn og ut. Noen dager senere fikk jeg ganske diare av medisinen, diareen varte under 24 timer. Dagen etter når jeg var bra igjen, så hadde vi "kosetid" igjen. Mamge sier at effekten v cerazette ikke da fungerer før 2 dager etter at diareen er over. Etter to- tre dager hadde vi ordentlig sex der han kom inni. Jeg ventet litt over 2 uker og tok en graviditetstest som var negativ med en gang. Men den siste uken har brystene begynt å være litt vonde og etter at jeg hadde urinveisinfeksjon så må jeg ofte tisse på matten og gjennom hele dagen. Er derfor redd for at jeg tok testen for tidlig. Hva skal jeg gjøre. Er kjempe stresset og bekymret nå. Hadde vært fint om du kunne svart på alt jeg skriver om!

account_circle