SVAR
Besvart 13.08.2018 09:44:37
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei!
Dette er et vanlig spørsmål, men dessverre et spørsmål vi ikke kan gi et helt sikkert svar på.
De fleste kuler på penis er talgkjertler som har blitt litt større. Hvis de er litt røde og vonde å ta på kan det ha kommet en liten infeksjon i de, som en kvise. Disse pleier å gå over helt av seg selv.
Andre kuler kan være små fettkuler under huden. De synes ikke, bare kjennes, og pleier ikke å være smertefulle når man tar på de. De kan bli litt irriterte og ømme hvis man tar mye på de.
Vi på ung kan kan ikke si nøyaktig hva denne kulen er uten å undersøke den. Hvis kulen blir mer smertefull og større, eller du får sår på penis, så kan det være lurt å snakke med en lege. Du kan oppsøke helsestasjonen for ungdom der du bor, de har ofte lege.
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Alle som bor i Norge har rett på fastlege. Fram til du er 16 år er besøk hos fastlegen gratis og etter at du er 16 år kan du selv bytte fastlege.
Les mer
attach_file
Du kan få svar på mye du lurer på om kropp, helse og seksualitet på ung.no, men ung.no erstatter ikke lege, helsesykepleier eller krisehjelp.
Les mer
attach_file
Ser du noe på penis som ikke har vært der før? Noen plager er ufarlige og forsvinner av seg selv, andre er mer alvorlige og må behandles. Her er en oversikt.
Les mer