SVAR
Besvart 09.07.2009 19:48:06
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei og takk for spørsmål.
Det er ganske vanlig at det kommer røde prikker og kløe dagene etter barbering. Det skyldes at huden er irritert og at små harde hår som er kuttet gnisser.
Når du barberer deg er det lurt å bruke et skum eller gele som er beregnet for barbering før du gjør dette. Dette vil mykgjøre huden og håret, slik at høvelen lettere kutter av håret. Videre er det lurt å bruke en god høvel, og barbere med hårretningen.
Etter barbering vil jeg anbefale deg å smøre området inn med en krem/salve som inneholder Aleovera eller Zink, da dette er preparater som har god effekt på sår og irritert hud. Du finner dette på apoteket, spør betjeningen der.
Det er fint du har en hensynsfull kjæreste. Jeg tenker nok han synes du er perfekt slik du er. Det er nok deg selv som ser disse sårene best. Det er ikke noe flaut å si det som det er til han .Mange blir sår etter barbering og det er ikke noe uvanlig ved det. Ett annet alternativ er å la håret gro. Det er ikke alle jenter som barberer seg nedentil, og det er ulikt fra gutt til gutt hva de liker.
De er helt normalt å være trang nedentil før en debuterer med sex. Og noen opplever derfor at samleie ikke er noe godt i starten. Det er viktig å bli skikkelig kåt og ha skikkelig lyst før man gjennomfører samleie, da vil det være beste fysiske forhold for det. Mange unge jenter kan ha nytte av å bruke litt glidekrem, for sekretproduksjonene er ikke alltid så stor i starten. Prøv å slapp av og nyt følelsen av å være forelsket. Kos masse og ikke ha hastverk med samleie. Det kommer nok når du er klar for det.
Lykke til.
Vennlig hilsen helsesøster