Hopp til hovedinnholdet

Smerter i brystet etter å ha brukt isotretinoin i 8 måneder. går ikke bort

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Har gått på isotretinoin i 8 måneder og 2 dager. Sluttet fordi jeg fikk smerter i brystet (leste at det kunne være en bivirkning). Nå har jeg gått uten iso i 3 uker og jeg kjenner fortsatt smerter/ubehag i brystet. De er langt i fra like vondt som første dagene men er slitsom å gå å kjenne på likevel. Snakket med legen med en gang det skjedd og fikk beskjed om å si fra om det ikke gav seg etter en uke, noe jeg ikke gjor. Jeg prøver å tenke fornuftig, at det ikke er hjerteinnfartk å sånn siden jeg ikke blir klam og klarer å puste helt fint uten at det kjennes som noe tungt oppå meg. Smerten kan også flytte seg rundt i kroppen, til feks armen, eller i ryggen, og noen ganger foten. Burde ikke bivirkningene snart gi seg? Jeg blir jo småredd men prøver å tenke at det ikke er farlig. Smerten varierer mellom svie og "stikk", og jeg får det på høyre, venstre og i midten, men aldri alle steder samtidig Takk for svar!

account_circle