Hopp til hovedinnholdet

Spørsmål om bivirkninger av antibiotika

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei. Jeg har for 2 uker siden hatt en urinveisinfeksjon, jeg gikk 3 dager på antibiotika, og fortsatte videre, jeg svei enda og har oppsøkt lege. MEN idag begynte det å svi og jeg måtte tisse noe intenst, jeg gikk på do og så at jeg hadde fått mensen med stor blødning, jeg har fortsatt noen dager igjen på p pillen og lurer på om dette kan ha skjedd siden legen nevnte at slimhinnen min kan ha blitt litt ødelagt under infeksjonen/antibiotikaen? Eller om det er noe annet? Jeg hoppet over mensen sist, pleier å hoppe over men hadde mensen gangen før.

SVAR

Besvart 29.07.2020 07:08:13
Jeg synes også du bør lese:
attach_file

Sånn kan fastlegen hjelpe deg

Alle som bor i Norge har rett på fastlege. Fram til du er 16 år er besøk hos fastlegen gratis og etter at du er 16 år kan du selv bytte fastlege.

 

Les mer
attach_file

Hvilke helsespørsmål kan ung.no svare på?

Du kan få svar på mye du lurer på om kropp, helse og seksualitet på ung.no, men ung.no erstatter ikke lege, helsesykepleier eller krisehjelp.

 

Les mer
account_circle