SVAR
Besvart 02.09.2020 20:38:23
Hei gutt 20 år
Det er vanskelig for meg å si noe om hva dette kan være uten å ha undersøkt kulen i hodebunnen din.
Hodeskallen har mange bulker og er ikke glatt og symmetrisk, kanskje du ikke har oppdaget akkurat denne klumpen/kulen tidligere?
Det er ikke uvanlig å ha små kuler i hodebunnen. Som regel er dette fettkuler, bindevevskuler eller talgkjertler som har kapslet seg inn.
Dette høres ufarlig ut. Du kan følge litt med på kulen og se om den endrer størrelse og vokser. Om du tenker mye på dette og lurer på hva dette kan være råder jeg deg til å oppsøke fastlegen eller lege på Helsestasjon for ungdom for en undersøkelse.
Vennlig hilsen legen, ung.no.
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Alle som bor i Norge har rett på fastlege. Fram til du er 16 år er besøk hos fastlegen gratis og etter at du er 16 år kan du selv bytte fastlege.
Les mer
attach_file
Du kan få svar på mye du lurer på om kropp, helse og seksualitet på ung.no, men ung.no erstatter ikke lege, helsesykepleier eller krisehjelp.
Les mer
attach_file
Helsestasjon for ungdom er et gratis tilbud til ungdom. Der kan du få veiledning om prevensjon og seksuell helse. Du kan også få hjelp innenfor psykisk helse og svar på andre helsespørsmål.
Les mer