SVAR
Besvart 24.08.2018 09:31:05
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei, og takk for at du skriver til ung.no!
Det er vanskelig å gi et nøyaktig svar på hva dette kan være, du behøver ikke bekymre deg. Siden du har hatt denne i flere måneder, og den er uforandret, tyder det på at dette er noe ufarlig. Dette er nok bare litt overflødig hud etter den innkapslede talgkjertelen du klemte ut.
Jeg tror ikke dette er noe farlig. Men vil likevel råde deg til å gå til fastlegen din med dette. Legen kan gi deg mer konkret diagnose og evt behandling etter en sjekk. Leger har taushetsplikt, så du bør ikke bekymre deg over at du bor på et lite sted der alle kjenner alle. Det er ganske vanlig med små kuler, kviser eller andre ting i underlivet, hos både gutter og jenter, så dette er ikke noe en lege vil synes er rart :-)
Lykke til!
Vennlig hilsen Helsesøster, ung.no
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Helsestasjon for ungdom er et gratis tilbud til ungdom. Der kan du få veiledning om prevensjon og seksuell helse. Du kan også få hjelp innenfor psykisk helse og svar på andre helsespørsmål.
Les mer
attach_file
Helsesykepleiere kan svare på spørsmål om kropp og helse, pubertet, sex- og samliv, problemer med venner eller familie, vanskelige tanker og følelser, bekymringer, livvstilsproblemer og annet.
Les mer
attach_file
Ser du noe på penis som ikke har vært der før? Noen plager er ufarlige og forsvinner av seg selv, andre er mer alvorlige og må behandles. Her er en oversikt.
Les mer