SVAR
Besvart 11.06.2020 03:26:13
Hei jente 13 år
Kviser skyldes hormoner og indre forhold i huden og er ikke uvanlig at man får i puberteten. Se gjerne artikkelen nedenfor.
Jeg vil nok råde deg til å kjøpe deg en ansiktsvask eller rensevask fra butikk eller apotek. Dette bør brukes etter forskriftene. Du bør også unngå fete kremer.
Men det er mange som renser godt, men som likevel får kviser. Hvis rådene ovenfor ikke hjelper, kan du prøve Basiron Wash som får reseptfritt på apotek (les pakningsvedlegget og spør på apoteket).
Og hjelper heller ikke dette, kan en gå til lege for mer hjelp. Men husk også at noe kviser er vanlig å ha. De går som regel over etter puberteten.
Masse lykke til videre!
Vennlig hilsen Helsesykepleier og Sexologisk Rådgiver, Ung.no
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Nesten alle får kviser på et eller annet tidspunkt, men hvorfor får vi dem? Og hva kan du gjøre for å bli kvitt dem?
Les mer
attach_file
Hormonene bobler i kroppen – kroppen er ikke lenger den samme, og følelsene svinger. Hva skjer?
Les mer
attach_file
Alle som bor i Norge har rett på fastlege. Fram til du er 16 år er besøk hos fastlegen gratis og etter at du er 16 år kan du selv bytte fastlege.
Les mer