Hopp til hovedinnholdet

Kan de da legge en henlagt sak etter bevisets stilling som grunn for beslag av fører kort?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Jeg er nok ikke i gruppen ung, men ser att det er en del aktuelle saker med tanke på beslag av fører kort. Det er etter vegtrafikkloven §34,5. ledd rundskriv 2007/001 av 9 februar uttalt att det ved misbruk av alkohol eller andre rusmidler, bør personen miste førerkort. Jeg har aldri blitt tatt blodprøve av, urin prøve eller andre tester for å se om jeg er på virket av noe rus. Har en henlagt sag fra i fjor på narkotika som ble funnet i bo bilen jeg satt i. Ble henlagt på grunn av bevisets stilling. Kan de da legge en henlagt sak etter bevisets stilling som grunn for beslag av fører kort? Jeg har en sak fra i år som jeg ikke er dømt for. Da mener de med den henlagte att jeg har 2 saker... På forhånd takk

SVAR

Besvart 17.09.2015 16:26:29
account_circle