Hopp til hovedinnholdet

Kan mamma nekte meg å bruke pengene jeg fikk til konfirmasjonen min?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

jeg fikk under 75000 ved konfirmasjonen. men får ikke bruke noen av dem. mamma sier hun har lov til og bestemme over de til jeg er 18. loven sier:§ 33. En mindreårig rår selv over midler som han har tjent ved egen virksomhet efter det fylte 15de år, eller som vergen eller nogen annen har latt ham få til egen rådighet. jeg får forsatt ikke bestemme over pengene. hva gjør jeg? er ikke det mine penger? har mamma lov til og ta konfepenger inn og ut av banken? jeg antar jo de er mine, og er det ikke slik at hun skal ah samtykke av meg? viss jeg for eksempel har lyst å kjøpe ny jakke så får jeg ikke lov til det.

SVAR

Besvart 16.02.2011 09:29:34
account_circle