Hopp til hovedinnholdet

Har fått flere kviser enn vanlig og nedsatt sexlyst etter minipillen.

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei, jeg har gått på minipiller i ca 4 måneder nå. Har ikke merket noe spesielt til bivirkninger, bortsett fra endret menstruasjonssyklus. Men i de siste 2-3 ukene har jeg fått litt flere kviser enn vanlig, i tillegg til at jeg ikke har blitt spesielt tent med kjæresten. Har tidliger hatt skikkelig lyst på sex i mens jeg har gått på pillen. Jeg mener vi har godt foreplay. Vi har ikke sex veldig ofte på grunn av min menstruasjon og siden vi kun treffes i helgene. Jeg onanerer heller ikke siden jeg føler aldri at jeg har fått det ordentlig til. Derfor blir det litt lengre perioder mellom hver gang jeg tennes. Dette ble kanskje litt rotete, men lurer på om de kan ha å gjøre med: Bivirkninger av minipillen ( siden dette kom Ca. Samtidig med kvisene), om lysten kanskje har gått i «dvale» siden jeg tennes så sjelden, eller om vi ikke bruker nok tid før vi begynner? Jeg har snakket med ham om dette, og vi har et veldig åpent og trygt forhold. Tenker også på å gå til helsesøster (hans råd).

SVAR

Besvart 16.01.2018 12:23:59
Jeg synes også du bør lese:
attach_file

Vanlige bivirkninger av p-piller og annen hormonell prevensjon

Alle medikamenter som du tar har en virkning, men også potensielle bivirkninger. Her finner du en oversikt over hvilke bivirkninger de ulike hormonelle prevensjonsmetodene kan gi.

 

Les mer
account_circle