Hopp til hovedinnholdet

Byttet til Microgynon  og har fått humørsvingninger. Hva bør jeg gjøre?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei. Jeg går på p-piller og bruker merket microgynon. Jeg startet på p-piller for 3 år siden med et annet merke uten å få noen bivirkninger, men siden de gikk tom for merket var jeg nødt til å bytte til Microgynon. Jeg har nå gått på dette merket i snart 4 måneder og merker svært til humørsvingninger. Dette er noe jeg ikke klarer å styre og er usikker på hva jeg kan gjøre for å minske humørsvingningene mine. Jeg er svært sur dagen lang uten å ønske dette til noen forstand. Bør jeg dra til legen min og bytte til et annet merke eller vente lenger, eller hva er lurest? Tusen takk for svar!

SVAR

Besvart 17.02.2018 10:11:09
Jeg synes også du bør lese:
attach_file

Vanlige bivirkninger av p-piller og annen hormonell prevensjon

Alle medikamenter som du tar har en virkning, men også potensielle bivirkninger. Dette gjelde også de ulike hormonelle prevensjonsmetodene. Her finner du en oversikt over hvilke bivirkninger de ulike midlene KAN gi.

 

Les mer
account_circle