Hopp til hovedinnholdet

Begynte på Microgynon for tre uker siden og har har fortsatt brun utflod

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei. Jeg begynte på microgynon (hvis det er sånn det skrives) for nesten 3 uker siden pga store smerter og blødninger. Jeg begynte når jeg fikk mensen på første brett akkurat som legen sa, men etter den første uken og mensen egentlig skulle gått over så hadde jeg forsatt brunt/rødt blod på papiret etter jeg har vært på do. Dette gjør at jeg bruker bind hver eneste dag og jeg har blod på papiret hver gang jeg tørker meg. Er dette normalt? Og kommer det til å gå over? I så fall når? Har også slitt en del med kviser etter jeg begynte på de, men det har jeg lest i en annet spørsmål fra en annen jente der dere svarte at det var normalt i starten, og at det var lurt å prøve i noen måneder for da kunne det gå over. Men hvis jeg forsatt har problemer om noen måneder er det bedre å begynne på noen andre typer p-piller?

SVAR

Besvart 27.11.2017 16:17:53
Jeg synes også du bør lese:
attach_file

Vanlige bivirkninger av p-piller og annen hormonell prevensjon

Alle medikamenter som du tar har en virkning, men også potensielle bivirkninger. Her finner du en oversikt over hvilke bivirkninger de ulike hormonelle prevensjonsmetodene kan gi.

 

Les mer
account_circle