Hopp til hovedinnholdet

Kan jeg få pengene tilbake hvis selger har fikset samme feil tre ganger?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei! Jeg har en mac jeg kjøpte i 2015 som en del av skole-pc ordningen og derfor med rabattert pris fra fylkeskommunen. Siden 2016 har macen min vært inne på reparasjon hos Apple for det samme problemet 3 ganger. Jeg har lest at man under forbrukerkjøpsloven §30 kan kreve pengene tilbake dersom selger må fikse samme feil mer enn 2 ganger. Gjelder dette også for en pc kjøpt gjennom fylkeskommunen? Jeg sliter for øyeblikket ikke med dette problemet, men reklamasjonsretten min går ut snart og jeg lurer på om jeg har rett til pengene tilbake ettersom den har vært inne for service over 2 ganger, eller om det må skje enda en gang innen de 5 årene ettersom jeg kun fant ut av denne paragrafen nå? Tusen takk for svar!

SVAR

Besvart 14.07.2020 15:58:11
account_circle