Hopp til hovedinnholdet

Jeg går på p-piller og blør noen ganger etter å ha hatt sex. Hva kan det skyldes?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei, for ca 2 måneder siden startet jeg på p-piller. Først blødde jeg nesten en måned i strekk, men når jeg startet på det andre brettet ble det bedre. Nå blør jeg noen ganger etter sex. Dette har bare skjedd rett før eller rett etter mensen, men jeg er bekymret. Noen ganger har jeg feks vært ferdig med mensen i en dag. Verken jeg eller kjæresten har hatt sex før så da er vel klamydia utelukket? Men hva kan det være som gjør at jeg blør etter sex?

SVAR

Besvart 07.02.2017 20:07:08
Jeg synes også du bør lese:
attach_file

P-piller, p-ring og p-plaster - og fare for blodpropp

Kombinasjonspreparater (p-piller, p-ring og p-plaster) er trygge og sikre prevensjonsmetoder, men har også noen bivirkninger. Blodpropp er en sjelden, men alvorlig bivirkning.

 

Les mer
account_circle