SVAR
Besvart 23.07.2020 20:15:36
Hei gutt 13!
For noen går det helt fint å runke mange ganger om dagen, for andre er det ikke mulig å få til noe mere enn en gang pr dag.
Det kan være flere årsaker til dette. De mest vanlige er at noen kropper trenger en pause for å komme til hektene igjen etter å ha onanert seg til en orgasme. Noen kan trenge et par minutter, andre kan trenge flere timer for å kjenne seg klar igjen etter en orgasme.
En annen årsak kan være måten en runker på. Noen har en måte å runke på som oppleves slitsom eller vond ut. Det kan derfor være lurt å variere i måten en runker på, slik at en kan venne seg til å få orgasmer på mange ulike måter.
Les gjerne vedlagte artikler for tips!
Håper svaret var til hjelp for deg.
Hilsen sexologisk rådgiver - NACS
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Å greie å onanere selv eller greie å hjelpe partneren din til en god orgasme, er en fin kunst å kunne. Vi gir deg gode tips til å bruke hånda riktig.
Les mer
attach_file
Mange skriver til ung.no og mener de onanerer for mye eller synes onaneringen har blitt kjedelig. Her er tipsene.
Les mer
attach_file
I puberteten øker mengden hormoner som gir seksuell. Når kåtheten øker, er det naturlig at nysgjerrigheten på sex også øker.
Les mer