Hei!
Først, bare for å rydde i begrepene, så er vaginaen det samme som skjeden, og det ytre kjønnet kalles vulva.
Hvilke ord en benytter på det å stimulere kjønnet sitt kan også være forskjellige. Når en sier "fingring" er det noen som mener at det er å fingre inne i skjeden, mens andre også bruker det for å si at en stimulerer den ytre delen av klitoris. Den ytre delen av klitoris ligger øverst på kjønnet, slik du beskriver.
Helt konkret ligger den ytre delen av klitoris mellom de innerste kjønnsleppene, øverst mot magesiden, der de innerste kjønnsleppene møtes.
Et fellesord på stimulering av kjønnet kan være "onanering".
Noen er mer spesifikke og sier "klitre" når de mener at de stimulerer den ytre delen av klitoris.
Den letteste måten å få orgasme for de fleste, er å stimulere den ytre delen av klitoris/klitring, også når en har noe i skjeden.
71 % kjenner lite eller ingenting ved fingring i skjeden. Det er ikke så lett å nyte fordi det ikke er så mange nerve-ender i selve skjeden.
Det kan være at du etterhvert vil kunne nyte fingring i skjeden. Kanskje dette sammen med klitring, og også aktiv stramming av musklene i bekkenet, noe som øker trykket mot de indre delene av klitoris, kan gi orgasme som du også kjenner i hele kjønnet, inkludert skjeden? Se artikkelen om kåthet, onanering og orgasme, avsnittet om jenter og onanering.
Nyt kroppen og kjenner ditt og de gode følelsene.
Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no