SVAR
Besvart 02.10.2018 19:55:41
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei!
Det er fint at du skriver til oss! Jeg ser at det er mye du sliter med og at du har angst og depresjon. Faren din har laget en plan for deg, men du synes ikke den fungerer spesielt bra . Kanskje må det til et samarbeide med skolen her om det ikke allerede ikke er det. Du har krav på en obligatorisk 10 årig skoelegang og om du ikke er i stand til å møte opp på skolen hver dag, må det tilrettelegges for deg med hjemmeundervisning i samråd med dine foreldre og skolen.
Jeg tenker at det også er viktig at du møter opp på skolen når du kjenner deg istand til det for å opprettholde kontakten til dine klassevenner slik at du ikke mister kontakten me dem.
Du går til psykolog , men synes ikke det hjelper etter to ganger.Psykologhjelp trenger ikke å være noe "quick fix" og det kan ta tid før du kan føle at det er til hjelp for deg. Dere skal i første omgang bli kjent med hverandre, dere skal få en allianse før du kan kjenne at dette kan faktisk være til hjelp for deg, så vær tålmodig og bruk noen timer med psykologen din.
Det kan hjelpe deg til at du kan få det bedre og at du også klarer å opprettholde kontakten med vennene dine.
Jeg legger også ved noen artikler som kan være til hjelp for deg å lese.
Vennlig hilsen helsesøster, ung.noe
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Hvis du har det vanskelig, får du ofte råd om å snakke med noen. Men hvorfor hjelper det egentlig, og hvordan kan du komme i gang?
Les mer
attach_file
Depresjon påvirkes i stor grad av hvordan man tenker. Det finnes måter å snu typiske tankemåter som "Jeg er ikke noe verdt" og "Jeg får ikke til noe, uansett".
Les mer
attach_file
Ordet "angst" brukes ofte om frykt som kjennes sterkere enn det man kan forvente i situasjonen. Ofte kjenner man ulike sterke, kroppslige reaksjoner. Det finnes god hjelp for alle typer angstlidelser.
Les mer