Hopp til hovedinnholdet

Hvilke regler gjelder for mobilbruk i skoletida?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei. På skolen Jeg går på er det regler om bruk av telefon i skoletiden men ifølge Barneombudet må slike regler stå i ordensreglementet til skolen. I ordensreglementet til skolen står det ingenting om at vi i 10. Og 9. Trinn ikke har lov til å bruke telefonen i i friminuttene. Rektor mener at det som står i ordensreglementet for alle kommunale skoler i Bergen under ordensregler § 8-1 2. "Ha med deg alt utstyr som er nødvendig for opplæringen." tells for telefoner også. Tells dette egentlig for telefoner?

account_circle