Hopp til hovedinnholdet

Kan skolen konfiskere myndige elevers eiendeler?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Her om dagen brukte jeg mobilen i timen. Læreren hadde gitt meg advarsel, men jeg brukte den likevel. Hun responderte med å beslaglegge mobilen for resten av dagen. Dette har hun lov til i henhold til "§ 7-7 Bruk av mobiltelefon" tredje avsnitt: "Dersom elevene bryter reglene for bruk av mobiltelefon, kan telefonen beslaglegges for resten av dagen." Det jeg har problemer med å skjønne, er at noen som helst, bortsett fra politiet har rett til å ta fra meg mobiltelefonen når jeg er over 18-år. Det virker jo helt absurd. Skolen omtales som "min arbeidsplass". Det ville vært upassende om min arbeidsgiver skulle kunne ta fra meg personlige eiendeler for inntil én uke! At læreren derimot kan sende meg ut av klassen eller gi meg en anmerkning skjønner jeg. Spørsmålet mitt lyder derfor som følger: Gjelder dette hjemmelet for individer over fylte 18-år. I så fall, hvorfor?

SVAR

Besvart 30.01.2012 14:22:13
account_circle