SVAR
Besvart 29.11.2015 19:17:18
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei gutt, 12 år.
Takk for at du skriver til ung.no.
Det du forteller om her kan nok en del ungdom kjenne seg igjen i. Mange synes at de har for strenge grenser i forhold til innetider og spilletid, for å nevne noe.
Jeg tenker at foreldrene dine vil deg vel, og tenker at det å sitte og spille lenge hver dag ikke er så bra. Det samme kan kanskje gjelde i forhold til innetider. Jeg vil råde deg til å snakke med foreldrene dine om det du opplever som urettferdig, og se hvordan du kan få noe mer spilletid, og eventuelt litt andre innetider.
Ut fra det du skriver forstår jeg at du blir lei deg når du må tidligere hjem enn de andre. Kanskje kan du få være litt lenger ute hvis foreldrene dine ser at dette er vanskelig for deg.
Så er det viktig å huske på at det finnes foreldre som ikke bryr seg så mye om spilletider eller innetider. De synes det er greit at ungdommen deres gjør som de vil. Det høres kanskje veldig fint ut, men ofte så vil nok ungdom som har foreldre som ikke bryr seg bytte til noen som har strengere grenser.
Prøv å snakk med foreldrene dine. Dere må snakke om dette, og finne en løsning som begge parter kan leve med.
Lykke til!
Vennlig hilsen helsesøster
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Synes du foreldrene dine er for strenge, at dere krangler for mye, eller at du bør få bestemme mer? Her er noen tips til deg.
Les mer