SVAR
Besvart 24.01.2017 19:05:54
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt.
Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei
Enkelte studium har krav til at man må ha tatt spesifikke realfag, for å kunne kvalifisere til å søke på studiet. Noen studium har krav til at man må ha faget biologi 2. Entreprenørskap er ikke et realfag, og det er dermed ikke noe studium som krever at du skal på forhånd ha hatt dette faget spesifikt.
Du må selv vurdere om det kan være aktuelt for deg å ta biologi 2, med utgangspunkt i hva du eventuelt ønsker å søke på av studium senere.
Det er videregående skole som utsteder vitnemål, og som kan svare på hvilke endringer som kan gjøres med ditt vitnemål. Ta kontakt med din gamle videregående skole, for å få informasjon om du kan erstatte biologi 2 med Entreprenørskap.
Når det er sagt, er det riktig at entreprenørskap i hovedsak handler om hvordan man starter en bedrift - hvordan man kan se innovasjon og nye løsninger, og sette det ut i livet. Mange syns det er et veldig spennende og nyttig fag.
Du kan se på Utdanningsdirektoratets sider om faget. Der finner du læreplanen og kompetansemålene. Da kan du både se hva du bør lese og lære deg, og hvilke kompetanse det er meningen at du skal få. Dette er nyttige sider.
Vi anbefaler en prat med rådgiver på skolen, og at du leser om de forskjellige fagene.
Lykke til!
Jeg synes også du bør lese:
attach_file
Mangler du fag fra videregående skole? Vil du forbedre karakterene dine? Da kan du ta eksamen i fagene som privatist.
Les mer
attach_file
Som privatist har du ikke krav på undervisning i faget. Likevel finnes det flere privatskoler du kan betale for undervisning, eller du kan velge å lese selv.
Les mer
attach_file
Hvor gode karakterer du må ha for å komme inn på førsteønsket ditt varierer fra år til år, og fra skole til skole. Fjorårets poenggrense kan gi en pekepinn på om du kommer inn.
Les mer