Har det trygt og godt, men syns det virker spennende å bo på barnehjem.
Jente, 14
Hei, jeg er veldig glad i familien min og foreldrene mine, men noen ganger synes jeg det hadde vært kult å bo på barnehjem. IKKE MISFORSTÅ, jeg har det kjempebra hjemme og elsker foreldrene mine, men av og til tenkte jeg at hvis jeg hadde bodd på barnehjem hadde jeg ikke trengt å være redd for å få kjeft når jeg gjør dumme ting på skolen. Ikke at jeg får mye kjeft hjemme, men foreldre kjefter selvfølgelig når man gjør dumme ting på skolen eller andre steder. Jeg liker å se alle filmene og klipp av «Annie». Og ofte så synger jeg sangene og later som om jeg er et barnehjemsbarn og har det forferdelig der. Det synes jeg er gøy! Men jeg vet ikke om det er normalt for en jente på 14.
Svar
Hei
Ja, sånn er det. Man drømmer i perioder om noe helt annet enn det man har. Sånn tror jeg vi alle har det til tider, om man er liten, ung eller gammel.
Man har en tendens til å glorifisere det man ikke selv er en del av, akkurat som du beskriver. Annie er jo en nydelig fortelling, men husk at det er et skuespill og ikke en sannhet. Historien som Annie er bygget på er dessverre ikke like fin som det musicalen fremstiller.
Du er helt normal som drømmer deg litt bort og forestiller deg å leve i en "annen verden". Det er sannsynligvis bare sunt for fantasien og drømmene våre at vi har den egenskapen.
Lykke til videre.
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 20.2.2021
Oppdatert: 20.2.2021
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål