Speilbilde og bilder
Jente, 13
Jeg tror Jeg fant ut at andre ser meg slik Jeg ser meg selv på bilde. Å da er Jeg veldig skeiv og alt er helt kaos! Jeg sliter med selvbildet mitt fra før av, så det ble ikke akkurat så mye bedre. Jeg vet ikke helt om andre ser meg slik Jeg ser meg selv i speilet eller på bildet. Jeg er forvirra. Hilsen forvirra jente.
Svar
Hei
Når du ser deg i speilet ser du deg selv speilvendt. Det er uvant for mange å se deg selv fra andre siden, men du er like fin uansett hvilken vinkel du ser deg selv fra!
Husk at andre er vant til å se deg slik du er( ikke speilvendt) så for dem er du den samme fine jenta som du alltid har vært.
Det er vanlig å slite med selvbilde i puberteten. Det kan hjelpe deg å fokusere på det du er fornøyd med ved deg selv. Si til deg selv at du er god nok og ikke sammenlign deg med andre. Det kan også være nyttig å snakke med helsesykepleier på skolen. Hun/han kan hjelpe deg med å få bedre selvfølelse og kroppsbilde. Du kan lese mer om selvfølelse og hvordan du kan like deg slev bedre her
Jeg håper svaret var til hjelp for deg. Ønsker deg alt godt!
Hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 24.5.2021
Oppdatert: 24.5.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


