Typen min trenger ofte tid for seg selv for å tenke på ting jeg har gjort.
Jente, 19
Hei, eg har vært sammen med typen min i 6mnd, vi har vært sammen før med et 7mnd forhold, gikk 6mnd før vi ble sammen igjen. Mye har skjedd, skade men ingen utroskap, han slite med å godta min fortid med andre folk. Noen ganger sier han at han trenger litt tid alene for når han begynner å tenke. Då hjelper det ikke for han å snakke med meg sier han, så det eneste eg kan gjøre er å vente til han sender melding og prøve å ikke tenke det verste. Pleie å gå 1dag, 2dager om det er veldig ille. Han sier han trenger tid alene og vil være alene. Han er i militæret så det er langdistanse, så gjør ting litt vanskeligere. Det har skjedd mens han har vært hjemme og, hvor han vil være litt alene pga han tenke på ting eg har gjort. Eg har såret han og han blir fortsatt preget av det, men det er liksom ingenting eg kan gjøre. Så eg lurer på om dette er normalt eller om eg burde finne meg en som klarer å akseptere meg t tross for fortid. Dette var et lite problem når vi var sammen sist og.
Svar
Hei,
Takk for at du skriver til oss i ung.no
Jeg forstår godt at dette er et problem for deg og for dere.
Det er krevende når du gang på gang må forsvare fortiden din, som du jo ikke kan gjøre noe med.
Det er også viktig poeng å ta med at vi gjør alle feil, ingen er feilfrie og i et forhold må man være raus og aksepterende. Det er jo feil vi lærer av.
Du må ta et valg, om du klarer å leve med at han eventuelt ikke klarer å tilgi og gå videre.
Til syvende og sist, avhenger dette av hvor sterke følelsene dine er, om dere gjør hverandre godt og om det gode veier opp for det mindre gode.
Har lagt ved noen artikler som jeg håper kan være til hjelp.
Jeg ønsker deg alt godt og lykke til!
Vennlig hilsen
Psykiatrisk sykepleier i ung.no
Besvart: 23.7.2023
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

