Kan nakkesmertene være på grunn av mensen?
Jente, 13
Hei idag når jeg våknet så hadde jeg vondt i nakken og jeg har det ennå på siden og når jeg ser til den ene siden så gjør det veldig vondt er det farlig? jeg fikk og mensen idag så kan d være mensen smerter? og når pleier vondt i nakken å gå vekk? plis svar så kjapt dere kan, trenger svar. Takk på forhånd<3
Svar
Hei.
Så fint at du skriver til ung.no. når du har spørsmål.
Når du har vondt i nakken så har du antagelig sovet i en vond stilling. Du har sovet så dypt og godt at du ikke våknet av en ubehagelig stilling på puten eller i sengen.
Nakkesmerter er ikke farlig.
Nakkesmerter er ikke forbundet med mensensmerter. Så at du fikk mensen i dag har ingenting med nakkesmertene å gjøre.
Det er bare å bøye og tøye litt på nakken, så går det sannsynligvis over i løpet av dagen. Nå er det 3 dager siden du sendte inn spørsmålet ditt, og jeg vil tro at smertene i nakken allerede er over.
Snakk gjerne med helsesykepleier.
Jeg ønsker deg alt godt.
Lykke til!
Med vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 8.1.2025
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål