Hopp til hovedinnholdet

Kan sår på kinnet være bivirkning av p-pillen?

Jente 20 år
 

Spørsmål

Hei! jeg startet på Loette 28 for 12 dager siden, og jeg har fått et overfladisk sår på kinnet de siste dagene, Jeg dro til legen for å sjekke om det var noe farlig og han sa det mest sannsynlig var en mild allergisk reaksjon på noe jeg hadde spist eller lignende - blodet mitt ble testet og var fint. Saken er den at jeg tenkte ikke engang på p-pillene når jeg var der, men kan man få mindre, overfladiske sår i ansiktet eller på kroppen av p-piller? Jeg er kun 12 dager inn og resten av huden er fin - kun ett sår på kinnet. jeg har heller ikke hatt noen andre synlige bivirkninger, litt ømme bryster bare. jeg skjønner om ikke dere kan bekrefte eller avkrefte dette uten en sjekk, men jeg bare lurer på om sår er en bivirkning av p-pillene Loette, eller ikke.. håper på svar, med vennlig hilsen småbekymra jente

Besvart 06.11.2018 17:16
 

Svar
Hei!

Såret du fikk er nok ikke reaksjon på de p-pillene du spiser. Ut over det kan jeg ikke kommentere såret ditt annet enn at det er svært lite sannsynlig at p-pillene du spiser som er årsaken.


Hilsen jordmor, ung.no

Fikk du svar på det du lurte på?

Kommentarer fra brukere Kommentarer


Du må fylle inn både navn og tekst for å sende inn skjemaet.

Legg inn en melding!

Obs! Ung.no svarer IKKE på spørsmål i kommentarfeltet. Send inn spørsmål på ung.no/oss

(Kommentaren blir synlig ved redaksjonens godkjenning. HTML-tagger fjernes)

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Prevensjon
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om prevensjon


Quiz: Hva vet du om høyere utdanning?

Når og hvor fikk vi det første universitetet i Norge?