Hopp til hovedinnholdet

Vanlig å bli hoven, hard, rød og øm etter injeksjon av steroider?

Gutt 20 år
 

Spørsmål

Har akuratt begynt på en Steroidekur. (Trenbolon) 0,5ml 2 ganger i uka. mandag Venstre rompeballe, torsdag høyre rompeballe. første gang ble jeg litt håven, men forsvant etter 2 dager. 2 og 3 injekson gikk fint. har nå tatt 4 injeksjoner. har våre håven i 4 dager nå. rompa er håven, hard, rød og varm. har smørt på tigerbalsam for å kjøle den ned. Bruker nye kanyler hver gang. kan dette være en infeksjon? eller kan det være noe annet.? bør jeg kontakte lege, eventuelt når? eller bytte Injeksjonsted? han jeg kjøbte det av sa at dette var normalt... :s

Dette spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
 

Svar
Hei

Det er ikke uvanlig å bli litt øm og hoven etter injeksjoner uavhengig av hva som injiseres. Hvor grensen går for hva som er "normalt" ømt og hovent og hva som er farlig er vanskelig å si, men når du i tillegg føler at det er hardt og varmt kan det tyde på en infeksjon. Vi vil derfor anbefale deg å få det undersøkt av helsepersonell.


Hilsen RUStelefonen 08588
www.rustelefonen.no

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Rusmidler
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om rusmidler