Jeg går i en klasse hvor alle har fine romper og det stresser meg.
Jente, 16
Hei, jeg er en 16 år gammel jente som er veldig ufornøyd med kroppen sin. jeg går i en klasse hvor alle har store fine romper/ hofter. dette er veldig... stressende og forstyrrende og tar mye av min tid. jeg skal også snart begynne på VGS, og vil ha litt større rompe. hvordan kan jeg fortest mulig få større rompe? ( uten silikon)
Svar
Hei
Det er leit å lese at du blir stresset av at andre i klassen din har store fine romper/hofter. I tenårene er det lett å sammenligne seg med andre og man blir fort misfornøyd.
Sannheten er at vi alle er forskjellige, og kroppene utvikler seg forskjellig i puberteten. Tenk på at kroppen din gjennomgår en stor endring fra å være barn til å bli kvinne.
Hvordan rompa vår ser ut avhenger av blant annet gener, og det er ikke alt man kan trene til å se ut på en spesiell måte. Allikevel blir rompa sterkere når du trener den og den vil se større ut.
Dersom dette plager deg veldig vil jeg oppfordre deg til å dele tankene dine med en voksen du stoler på. Det kan være foreldrene dine, lærer eller helsesykepleier.
Lykke til!
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 4.2.2020
Oppdatert: 4.2.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

