Spørsmål og svar

Kan jeg forbedre kondisjonen til neste uke?

Jente, 15

Hei. Må løpe 3 km på skolen neste uke. Har veldig dårlig kondis i forhold til de andre så gruer meg veldig. Er det noen måtte å forbedre kondisen veldig på den lille tiden? Isåfall hvordan? Gjerne svar kjapt!!

Svar

Hei!

Det er vanlig å grue seg til slike tester, men husk at så lenge du gjør ditt beste er det bra nok og husk at lærer din også ser på innsats. 

Det er dessverre ikke mulig å bedre kondisjonen på så kort tid, så det beste du kan gjøre er å holde deg i aktivitet, få nok søvn og nok næring frem til dette. Du kan også prøve å løpe 3 km i det tempoet du klarer for å sjekke hvordan det går, kanskje går det bedre enn du frykter:) 

Husk at det er lurt å være i regelmessig aktivitet og å trene regelmessig, både for helsen sin del og for å få bedre selvtillit. 

Lykke til! 

Hilsen fysioterapeuten, ung.no

Besvart: 7.10.2020

Oppdatert: 7.10.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål