Ønsker hjelp til å slutte med godteri og energidrikker.
Jente, 17
Hei:) jeg er tynn men har litt hud liksom la oss si jeg er 1.74m og 1.82 i vekt men jeg har former og ser tynn ut. Jeg klarer ikke å slutte å ete godteri kunne dere hjulpet meg.! Liksom jeg blir frista hele tiden vil prøve å slutte med energidrikke alt! Er så lei av at det er godt og må ha det. Stakkars moren min må kjøpe alt til meg
Svar
Hei!
Så flott å høre at du ønsker å kutte ned på godteri og energidrikker. Det at du nå oppsøker hjelp for dette er et viktig steg i riktig retning. Jeg har tro på at du klarer det, så lenge du går inn for det.
Vi har skrevet flere gode artikler om disse temaene her på ung.no, og jeg tror at hvis du leser disse tre artiklene, så har du et godt utgangspunkt for å kutte ned på godteri og energidrikker.
Hvordan få til smarte endringer i kostholdet
Motivasjon, viljestyrke og en god plan for å lykkes er det du trenger nå du skal starte på dette prosjektet.
Ønsker deg masse lykke til! Og husk, ikke gi opp om du ikke lykkes på første forsøk.
Vennlig hilsen
klinisk ernæringsfysiolog, for ung.no
Besvart: 18.10.2020
Oppdatert: 18.10.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål