Jeg vil ikke onanere lenger, heller bruke tiden min til noe annet
Jente, 14
Hei jeg pleier å onanere veldig ofte, men jeg har ikke lyst til det lenger. Jeg pleier ofte å gjøre det før jeg legger meg og da jeg ligger i senga, men bruker så lang tid på å sovne etter orgasmen jeg blir bare kåtere og klarer ikke å slutte jeg vil ike bruke tiden min på det lenger. Det blir vanskelig å stå opp dagen etter.
Svar
Hei
Jeg ser ikke helt hva spørsmålet ditt er?
Men tolker det slik at du blir mer våken av å onanere og at du synes det er vanskelig å stå opp dagen etter.
Kanskje du kan onanere på et annet tidspunkt på dagen. Hva med ettermiddagen eller på morgenen? Det er jo ingen som sier at du må gjøre det før du legger deg.
Mange har stor glede av å onanere i dusjen, og bruke dusjestrålen til å massere sitt underliv. Du kan gjerne forsøke dette, for å se om det kan være noe for deg.
Ønsker deg alt godt.
Les gjerne artiklene nedenfor.
Vennlig hilsen Helsesykepleier og Sexologisk Rådgiver, Ung.no
Besvart: 21.11.2020
Oppdatert: 21.11.2020
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
