Spørsmål og svar

Jeg våkner nesten hver dag med sæd i bokseren, er det noe å gjøre med?

Gutt, 15

Jeg våkner nesten hver dag med sæd i bokseren. Det begynner å bli et problem ettersom jeg går tom for boksere. Hvorfor skjer det og er det noe jeg kan gjøre med det?

Svar

Hei, og takk for at du skriver til ung.no!

 

Det er helt normalt å ha våte drømmer, og etterhvert vil det avta. Hvis man onanerer jevnlig på dagtid så er det ikke alle som får nattlig sædavgang. Da får man sæden ut på dagtid.

Jeg skjønner at du kanskje synes det er litt ekkelt, men sæden tørker jo opp ganske fort, og det å skifte bokser daglig er jo helt normalt.

Bokseren kan legges i skittentøyet til vask, så er jo saken grei. Sæd er jo ikke uhygienisk eller skittent, så slik sett er det jo ikke noe problem. 

Lykke til!

Vennlig hilsen Helsesykepleier, ung.no

Besvart: 11.4.2021

Oppdatert: 11.4.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål