Er det dårlig hvis jeg fingrer?
Jente, 16
Jeg elsket å fingere men er det dårlig. Og hva er egentlig porn videoer
Svar
Hei
Det er flott at du fingrer og gjør deg kjent med ditt underliv. Det er en fin måte å bli kjent med din kropp og finne ut hva du liker og ikke liker.
Fingring/onanering er bra for hele kroppen. Onanering er sunt, fordi hjertet ditt og kretsløpet styrkes, kroppen utskiller lykkehormoner, det stimulerer immunforsvaret positivt, opprettholder sexlysten og kan redusere angst og depresjoner. Bare fordeler!
Porn video er filmer som viser nakne kropper som har ulike sexhandlinger. Målet er at du som ser eller leser dette skal bli kåt. Vanligvis viser porno sex mellom voksne mennesker, ofte med fokus på kjønnsorganene. Men det finnes også porno som skildrer en rekke ulike seksuelle handlinger, legninger, fetisjer eller andre spesialiteter.
Ønsker deg alt godt!
Vennlig hilsen Sexologisk Rådgiver - NACS
Besvart: 21.5.2021
Oppdatert: 21.5.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


