Finnes det anbefalt kurs i livsmestring for ungdom i Vestfold?
Jente, 16
Finnes det anbefalt kurs i livsmestring for ungdom i Vestfold? Evt hvor og når?
Svar
Hei jente 16 år
Jeg kjenner ikke til et sånt tilbud i Vestfold, men kommunene i fylket har flere gode hjelpetilbud for barn og unge som strever psykisk.
Du kan ta kontakt med helsesykepleier på skolen din, gå til Helsestasjon for ungdom eller oppsøke Psykisk helsetjeneste i kommunen der du bor. Sjekk nettsiden til kommunen din og se under psykisk helse og rus. Der finnes det ulike tilbud for støttesamtaler og muligheter for å få god hjelp når en har det vondt og vanskelig. Tilbudet er gratis og det er kort ventetid.
Du kan alltids ringe Alarmtelefon for barn og unge på tlf. 116 111 og bruke chattetjenestene www.korspaahalsen.no og www.soschat.no. De er der for deg!
Jeg legger ved flere gode artikler til deg og ber deg om å lese de og følge rådene som gis der.
Ta godt vare på deg selv! Jeg ønsker deg alt godt.
Vennlig hilsen psykologen
Besvart: 14.11.2019
Oppdatert: 14.11.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


