Når tror dere treninger begynner igjen?
Jente, 15
Hei! Når tror dere sånn ca at treninger begynner igjen, som f.eks håndball/fotball og basket treninger? Fordi nå er jo alt avlyst pga corona Takk på forhånd!!
Svar
Hei
Det er veldig vanskelig å si. Nå må vi bare følge med hver dag hvordan dette utvikler seg, og forholde oss til oppdatert informasjon om coronasituasjonen på Helsenorge.no
Det er myndighetene som vurderer hvordan vi skal forholde oss til dette. I mellomtiden, er det fint å trene ute, alene eller sammen med en person. Dere bør likevel holde avstand, minst en meter når dere trener. Finn et sted i skogen eller nærheten hvor det ikke er så mange andre. Lag en hinderløype, eller løpe en tur. Prøv å være kreative, og bruk minst mulig "hjelpemidler".
Dersom du kan trene sammen med noen i familien din, er det ikke like viktig å holde avstand, da dere bor sammen uansett. Dersom en av dere får symptomer på forkjølelse, eller hodepine, feber, hoste, skal dere holde dere inne hjemme, og helst i isolasjon.
Jeg skjønner godt at livet er "på vent" og man helst vil ha tilbake hverdagen sin så fort som mulig. Da er det fristende å bare gjøre som man vil. Prøv å tenke på at det vi gjør nå er for å redde liv. Det er det aller viktigste!
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 27.3.2020
Oppdatert: 27.3.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

