Spørsmål og svar

Hei jeg er veldig lei av fotball og vil slutte på fotball. Hva tenker du?

Gutt, 13

Hei jeg er veldig lei av fotball og vil slutte på fotball. Jeg er veldig lei av trenerene og seriøsiteten. Jeg gruer meg til treningene, og har vert lei fotball i 7 måneder. Jeg vil heller vere med venner og spille basket og ha det gøy. Men jeg er redd for hva alle som spiller fotball kommer til og sei vis eg slutter. Jeg lurer på om eg bør slutte nå eller vente til vinteren og se siden på vinteren er det kaldt og mørkt ute så jeg trur ikkje vi kjem til og vere så mye ute og spille basket og sånt, så då kan det vere at det bare blir fotball treningene så blir det sosiale untatt skulen , men det er ikke så veldig gøy med fotball. så jeg vett ikke om eg bør slutte nå eller vente? Eg veit ikkje heil sjølv, kva tenker du?

Svar

Hei, og takk for at du skriver til ung.no!

 

Jeg forstår at dette er et vanskelig dilemma for deg. Du er lei fotball, og har vært det lenge, men tenker at fotball kanskje vil bli det eneste sosiale på fritiden når det bli høst og vinter. Samtidig er du også redd for hva de andre vil si om du slutter. Slik jeg forstår deg er det seriøsiteten med fotballen som du er lei av. 

Jeg vil råde deg til å snakke med foreldrene dine om dette. Hør hva de mener De kjenner jo både deg, vennene dine og fotballmiljøet :-)

Videre kan dere snakke med trenerende dine om hvordan du opplever treningen. Kanskje det blir morsommere å være der om trenerne gjør noe annerledes?

Jeg tenker nok at du ikke skal ta noen avgjørelse på dette før du har snakket med voksne som kjenner deg :-)

Lykke til!

Vennlig hilsen Helsesykepleier, ung.no

Besvart: 20.9.2020

Oppdatert: 20.9.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål