Jeg har veldig lyst til å onanere. Hvordan skal jeg gjøre det?
Jente, 13
Hei! Jeg er en jente som har VELDIG lyst til å onanere! Jeg bare vet ikke helt hvordan jeg skal gjøre det.. Jeg har prøvd å bruke dusjhodet og sånt, men det ble litt vondt og sånt etter hvert.. Jeg har lyst til å bruke noe mykere som for eksempel en pute eller et tepper eller no? Går det ann? Isåfall kan dere forklare meg hvordan man gjør det og hva man kan gjøre for at det skal bli deiligst mulig? Takk på forrhånd❤️
Svar
Hei!
Takk for at du skriver til oss!
Å onanere er viktig for å bli kjent med egen nytelse, det er en fin måte å bli kjent med hva som er godt for deg.
Den letteste måten å få orgasme på er ved stimulering av den ytre delen av klitoris. Det er denne du treffer når du bruker dusjstrålen. Når du syns dusjstrålen gjør vondt kan du se om det går an å stille på hvor hard du vil at dusjstrålen skal være.
Det er noen som liker å gni kjønnet mot ei pute i stedet for å bruke en finger eller to, mot de følsomme områdene på kjønnet. Du kan også øve deg på å bruke en eller flere fingre. Da vil du bli godt kjent med kjønnet ditt og du slipper å være avhengig av en pute.
Det finnes mange ulike måter du kan bruke fingrene dine på og det kan være lurt å bruke glidekrem, så det blir vått nok:
- Bruk pekefinger og ringfinger til å trekke kjønnsleppene fra hverandre mens du roterer rundt klitoris med tommelen
- Lag åttetall med fingrene dine rundt klitoris og ned til analåpningen og opp igjen. Varier i tempo og styrke
- Tapp med fingrene rundt klitoris som i en sirkel, også tapp direkte på klitoris 5 ganger. Gå tilbake til sirkelen selv om du vil tapp mer direkte på klitoris. Gjenta øvelsen
- Beveg hånden din sakte nedover fra navlen og stopp når du kommer til klitoris. Gjenta gjerne 10 ganger. Den 11 gangen går du ned til klitoris og masserer direkte på den. Gjenta øvelsen
- Du kan lage sirkler, trekanter eller andre figurer med fingrene dine etter hva du liker. Noe opplever at spenningen stiger ved å neste berøre, for så å fjerne hånden vekk fra klitoris. Det blir som å pirre seg selv for å bli kåt.
- Du kan også bruke fingre eller andre gjenstander til å fingre hvis du liker det. Det kan være enden på en sminkekost, skaftet på en hårbørste, er stearinlys eller en gulrot. Bruk da alltid kondom for å beskytte deg selv mot bakterier.
Ellers er det bare er ens egen fantasi som begrenser en.
Lykke til!
Vennlig hilsen helsesykepleier i samarbeid med ung.no
Besvart: 26.3.2024
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

