Spørsmål og svar

Hvordan konsentrere seg bedre med hjemmeundervisning?

Gutt, 16

Hei, når for tiden har det vært vanskelig å konsentrere seg med skole under den korona-krisen. Jeg føler at jeg ligger langt bak enn det jeg skulle ha gjort under timene mine på skolen. Har dere noen tips til hvordan jeg han konsentrere meg under karantene?

Svar

Hei

Du bør sitte på et sted hjemme som du ikke blir forstyrret av andre ting. Så bør du kanskje bruke lyd på øret. Så må du være flink å ta det små pauser underveis. Ta matpause og drikke. Ta gjerne en luftetur også for å få litt avbrekk i pauser.

Lag ei teams gruppe med andre elever der dere kan jobbe sammen med fag. Sliter du med fagene, så kan du ringe opp lærer på teams eller tlf.

Vet at mange sliter med hjemmeundervisning og ønsker seg mer tilbake på skolen.

Stå på og hold ut, det blir nok bedre etter hvert!

Rådgiver vgs

Besvart: 12.5.2021

Oppdatert: 12.5.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål