Får man bedre kondis av å jogge 1 mil to ganger i uka?
Gutt, 16
Får man bedre kondis av å jogge i 2 mil i uka i skogen. Altså 1 mil to ganger i uka? Får ikke tid til så mye mer pga skole, fritidsaktiviter og styrketrening
Svar
Hei!
Så bra at du jogger to ganger i uken! 
Man kan absolutt få bedre kondis av dette. Dersom du bare løper de samme øktene uke etter uke uten å endre på treningen vil det kunne opprettholde kondisjonen, men ikke bedre kondisjonen noe.
Dersom du endrer litt på tempo og for eksempel løper intervaller kan kondisjonen øke enda mer. 
Her kan du lese om ulike intervaller du kan utføre for kondisjonstrening: 
Utholdenhet og kondisjon
Det er  ofte travelt i hverdagen og vanskelig å få til styrkeøkter. Det er allikevel veldig lurt å trene styrke i tillegg til kondisjon. Helsedirektoratet anbefaler at man utfører øvelser som styrker skjelettet minst tre ganger i uken. Hva med å legge til noen øvelser på slutten av løpeøkten? 
Her har du forslag til øvelser du kan gjøre: 
Styrketrening du kan gjøre hjemme
Lykke til! 
Hilsen fysioterapeuten, ung.no
Besvart: 15.10.2019
Oppdatert: 15.10.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

