Spørsmål og svar

!

Jente, 13

hei jeg blir 13 i år, jeg er 146 og 59 kg og jeg klarer ikke å miste vekt, alt føles håpløst ut og jeg blir så fort sur og og gråter hele tiden og jeg orker aldri å gjøre lekser eller noe på skolen engang, jeg føler meg trøtt hele tiden og jeg får ikke sove om natta. jeg vil bare gi opp jeg hater meg selv og jeg vil bare dø

Svar

Hei jente 13 år

Takk for at du kan fortelle til oss hvordan du har det. Du trenger ikke hate deg selv!

Du er i en alder hvor det skjer mye med deg både i kropp og hjerne. Dette kan være en fase hvor man ikke trives så godt med den man er og man kanskje sammenligner seg med andre. Dette går som regel over!

Mitt beste råd til deg er å snakke med helsesykepleier på skolen din om det du sier til oss. Når man ikke har det så bra så blir man ofte gående og tenke og da blir man trøtt og sliten.

Det å snakke med noen om tankene dine kan gjøre at du får det bedre.

Jeg vil også anbefale deg å prate med foreldrene dine. De forstår ofte mer enn man tror og det er godt å ha noen rundt seg som kan gi støtte og trøst når man ikke har det så bra.

Du trenger ikke bære på alt helt alene! Du trenger heller ikke dø. Det finnes hjelp å få!

Jeg legger ved noen artikler til deg som kan være til hjelp.

Ønsker deg alt godt og at du får det bedre snart. Du er god som gull!

God klem til deg!

 

Vennlig hilsen Psykiatrisk Sykepleier

Besvart: 19.2.2020

Oppdatert: 19.2.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål