Jeg er så sliten av alt
Jente, 14
Jeg er så sliten men jeg klarer ikke å gråte. Jeg prøver å får ut en tåre så bare sitter jeg der har en klump i magen mens jeg gråter uten tårer på en måte. Jeg kjønner ikke hav sol er galt med meg. Alt bare faller fra hverandre og når jeg prøver å fikse det skjer det bare enda mer. Jeg orker ikke mer. Jeg er så sliten av alt sammen.
Svar
Hei
For veldig, veldig mange har det nå lenge vært mye slitsomt. Det er snart skoleslutt og innspurt på skolen, det har vært koronatid, med mange begrensninger og isolasjon, og kanskje blir heller ikke ferien slik du hadde tenkt eller planlagt. ja, det er mange grunner til at du kan være sliten.
Men, det å snakke med noen kan uansett være godt når du opplever det slik. Det kan være godt å få dele din slitenhet og dine tanker med noen, og det kan være godt å få litt hjelp og støtte. Noen som lytter og forstår. Snakk gjerne med foreldrene dine, og snakk også gjerne med helsesykepleier på skolen din. Ofte hjelper dette, og i tillegg er det snart sommerferie. Kanskje blir det godt å få litt fri, komme litt bort og slippe presset og stresset på skolen. Lykke til, forsøk å kose deg med noe positivt i sommer.
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 7.6.2020
Oppdatert: 7.6.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


