Føler at alle hater henne.
Jente, 14
Alle hater meg. Mormor og morfar hater meg og alle vennene mine hater meg. Vet ikke hva jeg skal gjøre lenger vil egentlig bare dø men vet det ikke er en bra løsning. Hva skal jg gjøre? ..
Svar
Hei
Så fint at du skriver til oss. Det er synd at du opplever det slik! Jeg er sikker på at du har mange som er glad i deg og som bryr seg mye om deg!
Av og til kan vi føle det slik når vi har det vanskelig. Vi er også inne i en vanskelig tid nå som gjør at mange føler seg ekstra ensomme. Det jeg synes du skal gjøre er å snakke med noen om at du har disse følelsene. Det blir nemlig ofte verre av å ikke snakke om det.
Mitt råd til deg er å snakke med helsesykepleier på skolen eller en annen voksen du stoler på. Det er også fint om du kan si noe om dette til foreldrene dine. Foreldre vil nemlig det beste for barna sine.
Selvmord er ikke noe du skal tenke på fordi det du sliter med av vonde tanker og følelser er noe som du kan få hjelp til å få bort. Det er jeg helt sikker på! Snakk derfor med helsesykepleier på skolen og dine foreldre, og vis de du snakker med det du har skrevet her til oss i ung.no.
Jeg ønsker deg alt godt. Legger ved noen artikler her til deg som jeg tror du vil ha god nytte av å kikke litt på.
Med vennlig hilsen spesialist i psykisk helse, ung.no
Besvart: 21.3.2021
Oppdatert: 21.3.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål



