Har ikke sovet på 6 dager i strekk, begynner og halisunere
Jente, 16
Hei jeg har et spørsmål Har ikke sovet på 6 dager i strekk og tilsammen sovet 5-6 timer om ikke mindre er dette farlig? Er ikke trøtt Får ikke sove Prøvd masse sovemedesin i samarbeid med lege Og begynner og halisunere
Svar
Hei!
Det høres veldig belastende og slitsomt ut når du sliter såpass med søvnen. Anbefalt søvnlengde for de på din alder er mellom 8-10 timer, så dette ligger du nå langt under. Når du har slike alvorlige søvnvansker vil jeg sterkt anbefale deg å ta opp dette på nytt med fastlegen din. Det er viktig å gå tilbake til legen når det dere har forsøkt ikke fungerer, kun slik vil legen få denne informasjonen.
Søvnmangel påvirker helsen, og gjør det vanskelig å fungere både psykisk og fysisk. Om du hallusinerer så er det et alvorlig symptom som du bør ta opp med legen din snarest. Du kan ringe legevakten på 116117 når ikke fastlegen er tilgjengelig. De vil vurdere om du må komme inn nå med en gang for medisiner, eller om du kan vente på legen.
Håper svaret var oppklarende og at du som sagt følger opp dette med fastlegen!
Mvh
Legen
Besvart: 13.2.2022
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

