Korleis kan eg rive meg laus på fest?
Jente, 18
Hei når jeg er på fest ender jeg alltid opp med å sitti iro i en sofa og skjønner at alle i rundt meg synes jeg er kjedli når jeg gjør d men jeg synes d er så flaut å synge å danse når vi er så få folk, noe jeg kan gjøre får å faktisk bli me på å gjøre noe. Og det er enda værre da jeg ikke kan sangen
Svar
Hei!
Eg vil berre seia at det fyrste du har gjort rett, er å forstår utfordringa di, og spørje og hjelp til han – det er bra!
Når det gjeld korleis du skal kunne rive deg laus frå den «skammen» med å synge og danse er det litt vanskelegare. Eg seiar skam, fordi det er kanskje de du følar, men det betyr ikkje eigentleg at det er ein skam.
Det er veldig kjekt å dansa, og dei fleste som gjer det (pluss dei andre rundt) syns at det er kjekt. Det som er vanskeleg er berre å koma inn i det, å byrja.
Det er ynskjer at du skal gjera, er å øve deg på rommet, eller i dusjen, eller noko som det. Dansk for deg sjølv, der ingen kan sjå deg. Så ynskjer eg at du tenkjer på det same når du danskar for fleire og fleire folk. Hugs at det er ingen som ser ned på deg om du dansar, tvert imot! Dei fleste elskar når nokon dansar på fest! Om du er den fyrste til å danske kan det kanskje vere veldig vanskeleg, men eg trur at du kan greie det og!
«Dans dans dans oppå bordet!»
Vennleg helsing:
Ungdomsredaksjonen, ung.no
Besvart: 12.2.2022
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
